НевообичаеноГре?сЗачуванизацел

Невообичаено Грејс Зачувани за цел (Smashwords Edition) [電子書籍版]
Juddie Passion

623円(税込)

獲得ポイント:


初めての方限定!1冊無料クーポンプレゼント!
初めての方限定!1冊無料クーポンプレゼント!

商品基本情報

商品説明

Во оваа едноставна, кратка и инспиративна книга, цвест Akinwumi и Juddie страст открие верноста и несебичната љубов на цел управувано Бог, Неговата богата милост и невообичаени благодат.

Ова е вистинска приказна за еден млад човек, кој дојде лице в лице со смртта во фатална авто несреќа во која загинаа четири животи, тој умрел двапати и беше поставено од страна на власта и благодатта на Светиот Дух. Еден човек полн со невообичаено благодат, тој слезе во долината на смртна сенка и се плашел нема зло, беше неговиот череп поделено во дол шест инчи од челната коска на челото на париеталните коска низ шиење и по должината на чувствувате линија на главата.

Браздата на неговата глава за 4-5 инчи длабоки и чудесно немаше повреда на неговиот мозок. На отворена рана имаше толку многу парчиња од скршени метал кој се чува на лекарите се прашувате зошто овој човек треба да живее по сите.

Лекарите беа повеќе шокирани дека овој човек се уште има доволно крв да работат во жилите и се потребни не трансфузија за операција по колење континуирано од главата за повеќе од четири часа.

Што тогаш може да се каже за овие, други од тоа тој е навистина човек со невообичаено благодат кој бил спасен за цел од страна на Бог на целта.

みんなのレビュー

この商品にはまだレビューがありません レビューを書く

楽天ブックスランキング情報

 • 週間ランキング

  ランキング情報がありません。

 • 日別ランキング

  ランキング情報がありません。

ご購入はこちらから

楽天Kobo電子書籍版

623円(税込)

今すぐ使える8,000ポイント

お気に入りに追加
 • 電子書籍のお得なクーポン・キャンペーン

 • 人気コミックや最新の雑誌など!今すぐ読める無料作品をご紹介♪人気コミックや最新の雑誌など!今すぐ読める無料作品をご紹介♪
 • もっと見る
全品対象!
2017/8/23(水) 23:59まで
祝勝利!楽天イーグルス
エントリーで
ポイント2倍
全品対象!
2017/8/10(木) 23:59まで
男性の方限定!
10%OFF
クーポン

最近チェックした商品

  ※表示を削除したい場合は閲覧履歴のページから削除お願いいたします

  ランキング:電子書籍

  ※1時間ごとに更新

  1. 1
   週刊少年マガジン
   電子書籍週刊少年マガジン

   週刊少年マガジン編集部

   270円(税込)

  2. 2
   週刊少年サンデー 2017年39号(2017年8月23日発売)
   電子書籍週刊少年サンデー 2017年39号(2017年8月2…

   270円(税込)

  3. 3
   マージナル・オペレーション
   電子書籍マージナル・オペレーション

   芝村裕吏

   540円(税込)

  4. 4
   キングダム 47
   電子書籍キングダム 47

   原泰久

   500円(税込)

  5. 5
   グラゼニ〜東京ドーム編〜
   電子書籍グラゼニ〜東京ドーム編〜

   森高夕次

   540円(税込)

  購入データ自動連携!楽天ブックス公式 無料 読書管理パプリ Readee

  このページの先頭へ