ФрагментЗем?ата-004-Берлин(Македонски?азикИздание)

Фрагмент Земјата - 004 - Берлин (Македонски Јазик Издание) [電子書籍版]
Robert Skyler

600円(税込)

獲得ポイント:


初めての方限定!1冊無料クーポンプレゼント!
初めての方限定!1冊無料クーポンプレゼント!

商品基本情報

 • 著者:   Robert Skyler
 • 発売日:  2012年11月15日
 • 出版社:  Lulu Inc.
 • 商品番号:  9781300153542
 • 言語:  Macedonian

商品説明

Епска авантура во недоразбирање, оваа серија на психолошки, раскази, истражува пофини значењето на бесмислено значења игнорирани од страна на разбирање себе.

Берлин: Жртвено Корени

Моменти, ретко е важно зад личноста решавање на конфликтот што е дефинирано дека простор, меѓу тогаш и сега, без поголема прекин, секој може да се одреди момент ќе имаат веќе се заборавени пред тоа беше некогаш забележи. Тоа е во афективно назначување на таков миг дека сме пореметени, а дека прекинот гледаме можност ? јас престанав да, јас мора да запре со причина, зошто јас запре ? Тоа момент може да се забележи, потврдени и разбрани.

И, Едноставна English Edition: Time, not matter after the person answer of the anger that explain that space, between then and now, without great pause, any note time will have already been forgot before it was ever note. It is in the note of such a time that we are pause, and in that pause do we see chance ? I stop; I must have stop for a reason, why did I stop ? That a time might be note, prove and know.

И, English Edition: Moments, rarely matter beyond the personal resolution of the conflict which defined that space, between then and now, without greater interruption, any definable moment will have already been forgotten before it was ever noted. It is in the noting of such a moment that we are disrupted, and in that disruption do we see opportunity ? I stopped; I must have stopped for a reason, why did I stop ? That a moment might be noted, validated and understood.

?

Фрагмент Земјата Клучни Зборови: разрешување на конфликти, управување со времето, задача ориентација, криза можност, расудување разбирање, само реализација, помагање на другите, молба за помош, зошто ние помагаме, профитирање од мизерија, однос емоции, драма на вредност, насмевка заграда, зборува мислам, контрола и разбирање, конфликт затајување, сомнежи и насилство, скриени мисли, импулс контрола, победа аргументи, по фактот, поствоениот нацистичка ловец, логор смртта стража, преживеан од холокаустот, физичко насилство, мафија хит техники, несреќа сведок, областа интелигенција, одвраќање набљудување, борба против криминалот, претпоставки реалност, безумната слугување, скриени агенди, читање луѓе, приоритет резолуција, пасивна агресија, набљудување внимание, препознавање чувства, само инспекција, надеж грешки, поствоена германија, лежат лежи, војна економија рецесија, владата платени убијци, профитирање од страдањето, вработен регрутирање, база на клиенти, само мотивирачки, производ дефиниција, пазарот реализација, по секоја цена, урбана борба, повоената борба, пасивни исповед, избор помалку слугување, полно работно круг, тајните операции, приватни филозофија, талмуд коментар, намалувањето се враќа, молчи одраз, меки одмазда, голема домови, убава имот, улица правда, неинформираните одлуки, работното место недоверба, бордел куќа, проституција напредување, саркастична израз, работното место закани, он договор бизнис, под благодарност, се користат, работното место крадење, треба да знаете, премногу информации, мито корупција, војна уништување, ист сексизмот силеџиство, меѓусебна набљудување, најдобри пријатели засекогаш, подобар живот, храна заведување, сетила совладан, јадат тогаш спијам, русокоса комплекс, недостасува време, мисија опремување, војна почетокот, расеан возење, полицијата тактика, владата отпад, големата влада, лежат заложништво, набљудување правило изглед, опасност оценување, проценка на ризикот, управување со сообраќајот, комунизмот критика, креативни лежи, поттикнувањето на стадото, лежат реализација, остане на курсот, прават ништо прв, обвинувајќи сјајот, полицијата стапица, неми среќа, предзнаење е мудрост, безжична комуникација, кодот зборови, лов слепа, домашни соп, спие во прекинувач, пиење работното место, бараат и начини, преминување на улица, поствоениот берлин, анархија саботажа, гето живот, води од зад, невидена сили, владата одговор, проблем реакција решение, убиство страна полицаец, приведете ги осомничените, потрага нешто, спасување обновување, очигледно е тоа, во ред лесно, смрт започнува, потребите на природата, едноставни решенија, правење изговори, поедноставно прашања, фигурата тоа надвор, следат протокол, разгледувам, управување со стресот, рационализација, мисла управување, паника контрола, дома сладок дом, арома терапија, скриј-и-бараат, самосомневање, размена на информации, војна самоубиства, нареди околу, крие плакарот, силеџиство, тесна простори, промени, прва помош, минијатурни камери, крие техники, опсада одбрана, кршење на вратите, намерна жртва, затворање метафора, тивка улица, набљудување техника, љубопитни младите, реакција, детерминизам, киднапирање грабнување, меморија игри, која наведува очигледно, откри тајната, обвинувајќи други, пролет чистење, пребарување наоѓање, огнено оружје пиштоли, мистериозни звуци

みんなのレビュー

この商品にはまだレビューがありません レビューを書く

楽天ブックスランキング情報

 • 週間ランキング

  ランキング情報がありません。

 • 日別ランキング

  ランキング情報がありません。

ご購入はこちらから

楽天Kobo電子書籍版

600円(税込)

お気に入りに追加
 • 電子書籍のお得なクーポン・キャンペーン

 • 人気コミックや最新の雑誌など!今すぐ読める無料作品をご紹介♪人気コミックや最新の雑誌など!今すぐ読める無料作品をご紹介♪
 • もっと見る
全品対象!
2017/11/6(月) 23:59まで
祝勝利!FCバルセロナ
エントリーで
ポイント2倍
全品対象!
2017/11/22(水) 23:59まで
800円以上購入で使える!
10%OFF
女性限定クーポン

最近チェックした商品

  ※表示を削除したい場合は閲覧履歴のページから削除お願いいたします

  ランキング:電子書籍

  ※1時間ごとに更新

  1. 1
   週刊少年マガジン
   電子書籍週刊少年マガジン

   週刊少年マガジン編集部

   270円(税込)

  2. 2
   宇宙兄弟
   電子書籍宇宙兄弟

   小山宙哉

   540円(税込)

  3. 3
   週刊少年サンデー 2017年52号(2017年11月22日発売)
   電子書籍週刊少年サンデー 2017年52号(2017年11月…

   270円(税込)

  4. 4
   コウノドリ
   電子書籍コウノドリ

   鈴ノ木ユウ

   540円(税込)

  5. 5
   キングダム 48
   電子書籍キングダム 48

   原泰久

   500円(税込)

  購入データ自動連携!楽天ブックス公式 無料 読書管理パプリ Readee

  このページの先頭へ